Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas

Pateikta: 2024-05-08 16:29 (atnaujinta: 2024-05-16 15:20)

2024 m. balandžio 27–gegužės 5 d., Palangoje, vyko prestižinis pučiamųjų muzikos pasaulio renginys – 45-asis Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas (EBBC), kuriame dėl čempiono titulo skirtingose kategorijose rungėsi geriausi Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrai iš Norvegijos, Anglijos, Velso, Šiaurės Airijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos, Italijos, Austrijos, Belgijos, Danijos, Olandijos, Švedijos bei Lietuvos.

Dėl geriausiųjų titulo čempionato dalyviai varžėsi: Čempionų, Iššūkio bei Jaunimo orkestrų kategorijose.

Jaunatviškos energijos čempionatui suteikė 2024 m. gegužės 5 d. vykęs Europos jaunimo brasbendų konkursas, kuriame jaunimo orkestrai dėl geriausiųjų titulo kovojo savose kategorijose. Konkurse dalyvavo ir du Lietuvos kolektyvai. Orkestras „Aukštyn“ (dirigentas Piet Visser (Olandija), vadovas Remigijus Vilys), kuriame tūba grojo Kretingos meno mokyklos mokinys Mindaugas Miliauskas (mokytojas Alvydas Bružas), įvertintas trečia vieta.

Sveikiname jaunąjį Europos čempionato dalyvį ir jo mokytoją su reikšminga pergale!